KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blyertsteckning 11821428
nr 1182 1428
Carl Wilhelmson
(1866-1928), Sverige
Blyertsteckning, Hamnbild, Fjällbacka, påskrift av konstnären: Fjällbacka 4/9 05, Recto & verso, bladets mått: 13x 22. Proveniens Konsul C E Schlyter
Kondition: Löst blad
Utrop:
600 kr
Såld:
700 kr
måndag 14 maj 2018
kl 19:27:58
450 kr
200 kr
250 kr (Budbetjänt)
300 kr
350 kr (Budbetjänt)
450 kr
450 kr (Budbetjänt)
600 kr
Carl Wilhelmson
Läs mer om Carl Wilhelmson